Kişisel Gelişim

Eğitimlerimizde, her bir kişinin kendine özgü özellikleri ve ihtiyaçları dikkate alınarak yapılandırılan eğitim içerikleri ve uygulama sürecinde kişilerin, olayları, davranışları, duyguları deneyimleme imkanı sunan teknikler kullanılır.

Eğitim yaklaşımımız, gelişim için kaynağın SİZ’de var olduğu ve bize düşen bu kaynağı profesyonel bir şekilde harekete geçirmek olduğudur.

 

Programda uzun uzun anlatımlar, slayt gösterileri yerine, kişilerin yaparak yaşayarak farkındalık kazanmasını, somut gelişmeler elde etmesini sağlayacak yaklaşımlar, keyifli yöntem ve teknikler kullanılır.

PROGRAM  2  AŞAMADAN OLUŞUR

1- TANIMA AŞAMASI: 

SİZ’ de var olan özellikleri ( farkındalık, iletişim, sorun çözme, hedef koyma, vizyon oluşturma, kriz yönetimi, ikna becerisi vs) tanımanızı, güçlü ve gelişmesi gereken yönleri fark etmenizi sağlar.

 

 

2- GELİŞTİRME AŞAMASI: 

Ortaya çıkan güçlü yönler etkili olarak kullanılmaya devam ederken, gelişmesi gereken yönler, gerçek yaşamın kurgusal olarak yaratılmış ortamlarında tekrar tekrar deneyimlenmesi ve becerilerin bir öncekinden daha gelişmiş seviyeye gelmesi için çalışmalar yapılır.