Psikolojik Sağlamlık Eğitimi

Sizdrama,  Çalışanlara özel PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK  PROGRAMI (PSP) nı şirketlere sunmaktadır. Şirketiniz için talep edeceğiniz, PSP eğitimi hakkında bizimle iletişime geçmek için Tıklayınız

(PSP) Psikolojik Sağlamlık Programı;

Tüm toplumu hazırlıksız yakalayan ve geleceği belirsiz olan Pandemi sürecinde en değerli, SAĞLIK ve sağlığımızı güçlü tutmak için aldığımız tedbirler.

Çalışanlar, bir taraftan sağlıklarını korumaya çalışırken diğer taraftan da bu sürecin getirdiklerine uyum sağlamaya çalışmaktalar. İşte bu süreçte çalışanların önemli bir ihtiyacı ortaya çıkıyor o da; PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK

 

Psikolojik sağlamlık; Oldukça zor koşullara rağmen, kişinin bu olumsuz koşulların üstesinden başarıyla gelebilme ve uyum sağlayabilme yeteneğidir. Bu yetenek geliştirilebilir özellikler içerir. Psikolojik sağlamlık, uzman kişiler tarafından sorunu ve sorunun kişiler üzerinde yarattığı etkiyi tanımlaması, ortaya çıka ihtiyaca uygun çözümcül yaklaşımlar ve yöntemler uygulanarak güçlendirilebilir. .

Sizdrama, İnsan psikolojisi, davranışları ve gelişimi üzerine, 2003 yılından bugüne, ortaya çıkan farklı ihtiyaçlara çözümler üretmekte, uygulamakta ve olumlu sonuçlar almaktadır. 17 yıllık tecrübemizle elde ettiğimiz başarılarımız, YETKİN olduğumuz alanlar üzerine yoğunlaşmamız ve değişen durumlara göre kendimizi güncelliyor olmamıza bağlıdır.

PSP; Çalışanlara ne sağlar?

Öncelikle çalışanların, Pandemi sürecinde yaşamış olabilecekleri olumsuzlukları ve yansımalarını ortaya çıkararak, duygu ve davranışlarını olumlu yönde güçlendirmeye, iş yaşantılarını uyum ve güven içinde yönetebilmelerine destek vermeye çalışıyoruz.

 

1- Bu olumsuz sürecin, kendilerinde ve iş arkadaşlarında yarattığı etkileri fark etmelerini sağlar.

2- Yaşadıkları farklı duygu değişimlerinin normal olduğunu kabul etmelerini sağlar.

3- Kendilerinde ortaya çıkan kaygı, panik, korku… gibi duygu değişimlerini,  kontrol edebilme becerileri gelişir.

4- Çevresindeki iş arkadaşları ve müşterilerle olan ilişkilerini olumlu yönetebilmelerini sağlar.

5- Çalışanların, duygusal olarak rahatlamalarını ve çalışma motivasyonun artmasını sağlar.

6- Bu dönemde kendileri için yapılan bu özel çalışma, kurum aidiyetlerinin artmasını sağlar.

İçerik              : Çalışmalar öncelikle, çalışanların birbirleri arasındaki sosyal mesafe kurallarına uymaları sağlanarak hijyen ortamlarda gerçekleştirilir.

 

Program ayrıca şu özelliklerden oluşur.

Çalışanların andan keyif alması,

Duygularının fark ediliyor olduğunu hissetmeleri

İhtiyaçların ortaya çıkarılması

İhtiyaçlara uygun çözümler üretilmesi

Psikolojik sağlamlıklarını güçlendirecek deneyimler yaşatılması