Esra GÜNEY

Esra GÜNEY

Psikolog

Biyografi

Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, yüksek lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde burslu olarak tamamlamıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimi devam ederken; Balıklı Rum Hastanesi Anatolia Kliniği’nde ve Boylam Psikiyatri Hastanesi’nde stajlarını yapmıştır. Stajı süresince alkol ve madde bağımlılığı olan hastalar ve kişilik bozuklukları olan yetişkinlerle çalışma imkanı olmuştur. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon alanında bedensel ve zihinsel engelli çocuklar ile çalışarak, onlara hem bireysel eğitim hem de psikolojik destek vermiştir. Okul öncesi kurumlarda 3 yıl kadar sürdürdüğü danışmanlık çalışmalarına alanda farklı kariyer hedefleri vesilesiyle ara verip mesleki çalışmalarına Sizdrama bünyesinde yürütülen Dramakgp çalışmasında grup psikologu olarak sürdürmekte ve terapi çalışmalarına devam etmektedir.
Medipol Üniversitesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak Çocuk Gelişimi ve Sosyal Hizmet bölümüne dersler vermektedir.

Mesleki ilgi alanlarından bazıları sanat psikoterapisi, oyun terapisi, varoluşçu terapi, eleştirel psikoloji ve psikanalizdir.

ALDIĞI EĞİTİMLER

Dinamik Psikoterapi ve Kişilik Bozuklukları Eğitimi (Prof. Dr. Doğan Şahin/ 3 yıl)
Çocuk Merkezli Oyun Terapisi 1. Ve 2. Düzey (Oyun terapileri Derneği/ Uzm. Psk. Birgül Emiroğlu)
Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Ve 2. Düzey (Prof. Dr. Byron Norton- Nilüfer Devecigil)
Gottman Çift Terapisi Eğitimi (Gottman Enstitüsü)
Sanatla Terapi ve Yaratıcılık Eğitimi Giriş Modülü (Aura Psikoterapi)
Diyalektik Davranışçı Terapi Eğitim & Siyah-Beyaz Sempozyumu Borderline Kişilik Bozukluğu / Linehan Enstitüsü
Travmada ve Krize Müdahalede Sanat Terapisi Eğitimi / Sanat Terapileri Derneği
Birey ve Aile ile Travma Çalışmak Eğitimi / Filika Danışmanlık – Uzm. Klinik Psk. Didem Doğan