Psikolojik Sağlamlık Programı

(PSP) Psikolojik Sağlamlık Programı;

Sizdrama, PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK adı altında, çalışanlar yararına bir eğitim programı uygulamaktadır. Kurumunuz çalışanları için düşünebileceğiniz bu eğitim hakkında bilgi almak çin lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Çalışanlar pandemi sürecinde, bir taraftan sağlıklarını korumaya çalışırken diğer taraftan da bu sürecin getirdiklerine uyum sağlamaya çalışmaktalar. Kurumlar için bu süreçte, çalışanlarının psikolojik sağlamlığının güçlü olması önem kazanmaktadır.

 

Psikolojik sağlamlık; Oldukça zor koşullara rağmen, kişinin bu olumsuz koşulların üstesinden başarıyla gelebilme ve uyum sağlayabilme yeteneğidir. Bu yetenek geliştirilebilir özellikler içerir. Psikolojik sağlamlık, uzman kişiler tarafından sorunu ve sorunun kişiler üzerinde yarattığı etkiyi tanımlaması, ortaya çıka ihtiyaca uygun çözümcül yaklaşımlar ve yöntemler uygulanarak güçlendirilebilir. .

Sizdrama, İnsan psikolojisi, davranışları ve gelişimi üzerine, 2003 yılından bugüne, ortaya çıkan farklı ihtiyaçlara çözümler üretmekte, uygulamakta ve olumlu sonuçlar almaktadır. 17 yıllık tecrübemizle elde ettiğimiz başarılarımız, YETKİN olduğumuz alanlar üzerine yoğunlaşmamız ve değişen durumlara göre kendimizi güncelliyor olmamıza bağlıdır.

PSP; Çalışanlara ne sağlar?

Öncelikle çalışanların, Pandemi sürecinde yaşamış olabilecekleri olumsuzlukları ve yansımalarını ortaya çıkararak, duygu ve davranışlarını olumlu yönde güçlendirmeye, iş yaşantılarını uyum ve güven içinde yönetebilmelerine destek vermeye çalışıyoruz.

 

1- Bu olumsuz sürecin, kendilerinde ve iş arkadaşlarında yarattığı etkileri fark etmelerini sağlar.

2- Yaşadıkları farklı duygu değişimlerinin normal olduğunu kabul etmelerini sağlar.

3- Kendilerinde ortaya çıkan kaygı, panik, korku… gibi duygu değişimlerini,  kontrol edebilme becerileri gelişir.

4- Çevresindeki iş arkadaşları ve müşterilerle olan ilişkilerini olumlu yönetebilmelerini sağlar.

5- Çalışanların, duygusal olarak rahatlamalarını ve çalışma motivasyonun artmasını sağlar.

6- Bu dönemde kendileri için yapılan bu özel çalışma, kurum aidiyetlerinin artmasını sağlar.

İçerik              :

Çalışmalar öncelikle, çalışanların birbirleri arasındaki sosyal mesafe kurallarına uymaları sağlanarak hijyen ortamlarda gerçekleştirilir.

Program ayrıca şu özelliklerden oluşur.

Çalışanların andan keyif alması,

Duygularının fark ediliyor olduğunu hissetmeleri

İhtiyaçların ortaya çıkarılması

İhtiyaçlara uygun çözümler üretilmesi

Psikolojik sağlamlıklarını güçlendirecek deneyimler yaşatılması